Każda gospodyni domowa ma w kuchni jakieś swoje ulubione sprzęty AGD, które wykorzystuje znacznie częściej niż inne, dla wielu z nich takim sprzętem jest blender. Skąd taka jego popularność? Można go zastosować w wielu pracach kuchennych, a do tego jest to sprzęt niezbyt drogi. Często stosowany jest na przykład do miksowania zup dla niemowlaków czy też pomocny jest w przygotowaniu niektórych ciast.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu blendera?

Kiedy planujemy zakup, powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wybierania idealnego dla nas urządzenia, i z całą pewnością w przypadku blenderów nie warto decydować się na najtańsze rozwiązania. Warto dołożyć kilka złotych i zyskać zdecydowanie na jakości.

Duża moc

Pierwsze, na co musimy popatrzeć, to moc urządzenia. Tutaj sprawa jest dość prosta i oczywista. Im mocniejszy jest blender, tym lepiej. Oznacza to, że będzie on w stanie zmiksować twardsze produkty. Warto wiedzieć, że jeżeli chodzi o moc, to blendery stacjonarne są znacznie mocniejsze od tych ręcznych. Często nawet są dwa razy mocniejsze.

Jakość i materiał wykonania

Jakość blendera jest niesamowicie ważna, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich jest on wykonany. Oczywiście uchwyty będę wykonane z tworzyw sztucznych, ponieważ są one o wiele łatwiejsze w obróbce i dzięki temu producent tworzy ergonomiczne uchwyty. Jednak sercem blendera są ostrza i tutaj najlepiej nie oszczędzać i wybrać jak najtwardsze.

Czyszczenie

Po każdym użyciu blender oczywiście trzeba wyczyścić, dlatego, po pierwsze musimy zwrócić uwagę na łatwość wyciągania poszczególnych elementów do czyszczenia, a po drugie dobrze jest sprawdzić, czy ewentualnie można zmywać w zmywarce.

Czas pracy

Może to wydawać się mało istotne, jednak w praktyce może okazać się na tyle ważne, że części pracy, po prostu nie da się wykonać. Najtańsze modele mogą pracować tylko kilkanaście sekund i muszą być wyłączone, żeby ostygły, to może znacząco utrudnić blendowanie.

Blendery dzielimy na ręczne i kielichowe. Na rynku są dostępne w różnych odmianach, kolorach i oczywiście różnej mocy i jakości. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy.

Blender ręczny

Te pierwsze nie zajmują wiele miejsca, są dość małe i poręczne. Nie posiadają misy, więc cały proces blendowania odbywa się na przykład w garnku. Zdecydowanie wadą takiego blendera jest jego mniejsza moc w stosunku do większego brata. Z drugiej strony mała rozmiary pozwalają bez problemu zabrać go na przykład w podróż.

Ranking blenderów ręcznych

PozycjaNazwaCena
1Blender ręczny Bosch MSM67170Sprawdź cenę
2Blender ręczny Braun MQ5035 SauceSprawdź cenę
3Blender ręczny Braun MQ5035 SauceSprawdź cenę
4Blender ręczny Bosch MSM66110Sprawdź cenę
5Blender ręczny Zelmer 491.6 / ZHB1206BSprawdź cenę

Blender kielichowy

Blendery stojące, zwane również kielichowe, to już znacznie większe urządzenia, ich zaletą jest to, że mają specjalny kielich, gdzie możemy wrzucić rzeczy, które chcemy zmiksować i po prostu go włączyć. Pracuje on samodzielnie, nie musimy trzymać go w rękach. Zdecydowaną przewagę blenderów stojących jest ich moc, można powiedzieć, że są dwa, a nawet czasami trzy razy mocniejsze niż ich ręczna konkurencja.

Blender sportowy

Zapewne wiele razy, po zmiksowaniu pysznego koktajlu, przeszło Ci przez myśl, żeby wziąć ten dzbanek i sobie usiąść na balkonie. Jednak nie zawsze jest to takie proste, no ale ponieważ ludzie robią wszystko, żeby ułatwić sobie życie, to powstały bandery sportowe. To ciekawe rozwiązanie umożliwia nam zrobienie sobie pysznego koktajlu, a następnie bez konieczności przelewania go do innego pojemnika, możemy zabrać go na spacer czy też trening.

Jaki blender do koktajli?

Zależnie od trybu życia, zastosowanie blendera może być całkiem inne. Wiele osób, zwłaszcza młodych zastanawia się zapewne nad tym, jaki blender do koktajli wybrać? Jeżeli prowadzimy aktywne życie, dużo się ruszamy to może dla nas okazać się idealny blender sportowy. Wówczas robimy koktajl, nakładamy zamkniecie i możemy ruszać w świat. Jeżeli dla odmiany planujemy koktajle dla rodziny i znajomych, wówczas zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie blendera z jak największym kielichem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *