Gofry to dla wielu z nas jedno z największych osiągnięć w historii europejskiej sztuki kulinarnej. Są uwielbiane przez ludzi w wielu krajach i trudno jest się temu dziwić. Przede wszystkim możemy się nimi zajadać na wiele różnych sposobów — stworzono już mnóstwo odmian gofrów. Prawdopodobnie najpopularniejsze są te pulchne, zjadane na słodko z dodatkiem bitej śmietany i owoców lub czekolady. Gofry można przygotowywać również w nieco innej odmianie z dodatkiem różnych słonych lub ostrych składników. Najsmaczniejsze są oczywiście te domowej roboty.

Gofry

Przy ich przygotowywaniu możemy korzystać ze sprawdzonych przepisów, jak i pozwolić sobie na nieco eksperymentów. Własnoręczne przygotowywanie gofrów nie jest trudne, tym bardziej że w sklepach znajdziemy obecnie wiele urządzeń do tego służących. Do przygotowywania wszystkich składników na gofry posłuży nam zwykły robot kuchenny. Oczywiście, musimy zaopatrzyć się w uniwersalny opiekacz lub specjalnie do tego przeznaczoną gofrownice. Takie proste w obsłudze urządzenie daje nam całe mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o przygotowywanie swoich ulubionych gofrów.gofrownica

Jaką gofrownice kupić?

Wybór dobrej gofrownicy nie powinien być niczym trudnym. Co prawda ilość dostępnych na rynku modeli w pierwszym momencie może powodować pewne zamieszanie, ale jeśli tylko poświęcimy na to nieco czasu, to zawsze znajdziemy coś, co będzie dla nas idealne. Warto zastanowić się nad zakupem, ponieważ urządzenie takie nie kosztuje wiele, a dzięki niemu będziemy mogli cieszyć się pysznymi goframi zawsze wtedy, gdy mamy na to ochotę. Istnieje kilka podstawowych parametrów, na jakie powinniśmy zwracać uwagę, wybierając gofrownicę. Jeśli chodzi o parametry techniczne, warto uważać zwłaszcza na moc danego modelu. Z reguły im wyższa moc, tym lepiej. Przede wszystkim oznacza ona, że będziemy mogli przygotowywać gofry znacznie szybciej. Zbyt mała moc może nam nawet uniemożliwić przygotowanie niektórych potraw, które zawsze będą w tym przypadku niedopieczone. W kwestii niezawodności dobrze jest kierować się producentem danego modelu. Firmy oferujące cenione i dobre gofrownice zawsze będą bardziej godne zaufania niż te, które nie cieszą się na rynku zbyt dobrą opinią.

Gofrownica w serduszka

Istotną kwestią jest też kształt płytek w gofrownicy. Niektóre modele służą do robienia gofrów w standardowych kształtach, inne pozwalają nam z kolei na popuszczenie nieco wodzy fantazji. Ciekawą propozycją może być na przykład gofrownica serduszka. Gofry w takim kształcie zachwycą szczególnie dzieci, choć mogą sprawdzić się również jako niespodzianka dla ukochanej osoby. Jest to tylko przykład, ponieważ możliwości tego typu znajdziemy na rynku całe mnóstwo.

Ranking najlepszych gofrownic

Przed zakupem warto oczywiście poświęcić nieco czasu i dowiedzieć się, jaki model będzie najlepszy akurat dla nas. Najlepsza gofrownica dla każdego może oznaczać coś zupełnie innego, ponieważ każdy z nas może mieć nieco inne potrzeby oraz preferencje. W pierwszej kolejności warto znaleźć ranking dobrych gofrownic i dowiedzieć się z niego, które modele są najbardziej polecane. W pierwszej kolejności chodzi o cechy takie jak niezawodność czy energooszczędność.

PozycjaNazwaCena
1Tefal SW852D12Sprawdź cenę
2Adler AD 3036Sprawdź cenę
3Dezal 301.5Sprawdź cenę
4MPM MGO13Sprawdź cenę
5MPM S633 G
Sprawdź cenę
Category : AGD

One thought on “Gofrownica – czyli sposób na gofry domowej roboty”

  1. Aż nabrałam smaka na gofry, a jakieś dwa dni temu robiłam… 😀 ja mam gofrownicę z brefille taką z wyjmowanymi wkładkami, co jest dobre, jak ktoś lubi czasami pozmieniać trochę przepisy i zrobić np kakaowe gofry z malinami i białą czekoladą. 🙂 Idę po owoce do ogródka! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *