Miejsce pracy jest to jedno z miejsc w domu, w którym spędzamy dużo czasu, dlatego tak ważne jest jego dobre zorganizowanie. Miejsce pracy potrzebne jest nie tylko osobom pracującym dużo przy komputerze, ale uczniom i studentom, przyda się również po to, aby zorganizować miejsce na dokumenty, lub mieć gdzie opłacić rachunki. Osoby posiadające osobny pokój na ‘domowe biuro’ mają ułatwione zadanie i szerokie pole do popisu. Dla osób, które chcą zorganizować sobie takie miejsce w sypialni lub salonie kilka wskazówek:

Jakie ustawienie biurka będzie najlepsze?

Blat biurka lub stołu powinien być jasny, aby nie tworzyć kontrastu między białymi kartkami papieru a ciemną powierzchnią stołu. Białe blaty są piękne, jedna nie są praktyczne przy każdym świetle. Wymiary stołu roboczego powinny zapewniać ustawienie wszystkich elementów wyposażenia w odpowiedniej odległości, tak abyś nie musiała przyjmować wymuszonej postawy. Istotna jest możliwość ustawienia blatu na odpowiedniej wysokości, aby wygodnie mogła siedzieć tam zarówno osoba o wzroście 160 cm, jak i 190 cm. Zakres regulacji stołu roboczego powinien wynosić 20 cm (64–84 cm od podłogi).

Jakie wymiary powinno mieć biurko?

Biurko powinno być ustawione prostopadle do okna, czyli tak, abyśmy nie zasłaniali sobie ręką światła dziennego, jeżeli nie jest to możliwe, warto zaopatrzyć się w lampkę na biurko. Blat według norm powinien mieć 120-160 cm długości oraz ok. 70-80 cm głębokości.

Sprawdź ofertę.

Sprawdź ofertę.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając krzesło?

Ważne, aby miało możliwość regulacji siedziska do swojego wzrostu. Dzięki temu zlikwidujesz ucisk w okolicy podkolanowej i zapewnisz właściwe krążenie w nogach. Wybierając krzesło z podłokietnikami, odciążysz mięśnie szyi, ramion i rozluźnisz mięśnie pleców.

Sprawdź ofertę.

Sprawdź ofertę.

Sprawdź wszystkie biurka: KLIK

Sprawdź wszystkie fotele biurowe: KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *